Τρίτη 17 Αυγούστου 2010

Φαβορί ο ΑΡΗΣ μετά το 1-0 (video)

Πολύ σπουδαία νίκη για τον ΑΡΗ που νίκησε με 1-0 την Αούστρια Βιέννης στο Κλεάνθης Βικελίδης.
Νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ όπως ακριβώς το ήθελε και πλέον η πρόκριση στους ομίλους του Europa League είναι πιο κοντά.
Συγχαρητήρια στους παίκτες και τον προπονητή του ΑΡΗ που έδωσαν τη μάχη μέχρι το τελευταίο λεπτό για να έρθει...

στο 93΄ το γκολ της νίκης από τον Κάρλος Ρουΐζ και να αυξήσει τα ποσοστά πρόκρισης της ομάδας.
Το αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται δίκαιο, με τον ΑΡΗ να χάνει πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά στο πρώτο η Αούστρια ήταν αυτή που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες να σκοράρει.
Η ατμόσφαιρα που δημιούργησαν η φίλαθλη στο Κλεάνθης Βικελίδης ήταν εκπληκτική για μια ακόμη φορά και έτσι το παιχνίδι κατέληξε σε μια ποδοσφαιρική γιορτή.